چگونه کسب و کار شخصی خود را ایجاد کنیم؟

  • شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 13:31

اخبار => تازه ها

 چگونه کسب و کار شخصی خود را ایجاد کنیم؟

ساختار کسب و کار شما

تصمیم‌گیری در مورد چگونگی ساختار کسب و کار شما تصمیم‌گیری بسیار مهمی در همان اوایل کار است. اگرچه بحث در مورد جزئیات قانونی مرتبط با این تصمیم از بحث این مطلب خارج است، اما باید بر این نکته تاکید کنیم که انتخاب شما جزئیات مالی و آیین‌نامه‌ای خواهد داشت و باید در این مورد خوب تحقیق کنید. 
با درکی ابتدایی از خط سیر شرکت خود آغاز کنید. آیا می‌خواهید تبدیل به یک شرکت معماری بزرگ با 1600 کارمند در سراسر دنیا شوید؟ شرکت متعلق به شماست یا شریک دارید؟
پیش‌بینی این‌که وضعیت شرکت شما در یک سال آینده چگونه خواهد بود دشوار است به همین دلیل یک بازه 5 تا 10 ساله ساله برای خود مشخص کنید. این‌که بدانید از نظر شما موفقیت شرکت‌تان در چیست می‌تواند به ساختار سازمانی شما شکل دهد و آن را از دیگر شرکت‌ها متمایز کند. اگر در این مورد خیلی مطمئن نیستید، از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین ساختار شروع کنید.

شراکت در راه اندازی دفتر معماری

اگر شما نمی‌خواهید کارها را به تنهایی انجام دهید و فرد یا افراد دیگری در این کار همراه شما هستند، درواقع می‌خواهید یک شراکت را آغاز کنید. ایجاد یک توافق مشارکتی برای تعیین جزئیات چگونگی راه‌اندازی کسب و کار، کاری عقلانی و ایده خوبی است.

در این صورت شما باید این تصمیمات را به صورت یک سند یا نوشته رسمی و قانونی درآورید که همه شرکا با آن موافق باشند. این سند حاوی تعداد سهم هر فرد، سرمایه اولیه، چگونگی مدیریت سود و زیان، تصمیم‌گیری‌ها، و نحوه انحلال شرکت است. 

گرفتن مجوز و نظام‌نامه‌ها برای تاسیس دفتر کار

در حین تصمیم‌گیری در مورد ساختار کسب و کار، شما باید در مورد مجوزهای مورد نیاز و نظام‌نامه‌های اداری اطلاعات کسب کنید و اقدامات لازم را در این جهت انجام دهید. گرفتن مجوز قانونی برای شروع فعالیت از اهمیت زیادی برخوردار است و شما باید این مرحله را کاملا جدی بگیرید. اگر به نظرتان این کار دشوار و زمان‌بر می‌رسد می‌توانید مجوز شرکت معماری یا طراحی دیگری را خریداری کنید.
با توجه به این‌که در کجا زندگی می‌کنید، هزینه تمدید مجوزهای سالانه متفاوت است. تمام این هزینه‌ها را در فرایند کاری خود باید پیش‌بینی کنید تا در روند کار دچار مشکل نشوید.

برندتان را انتخاب کنید

این بخش خلاقانه‌تر است و باید از قوه تفکر در آن بهره گرفت. در مقایسه با تعیین و تعریف ساختار کسب و کارتان، تعریف برند شما فعالیتی ذهنی و چالش‌برانگیز است. وقتی از «برند» صحبت می‌کنیم، منظورمان لوگو، سربرگ، و یا کارت‌های ویزیت شما نیست، اگرچه که این‌ها جزئی از برند هستند. منظور ما از برند این است که کسب و کار شما نمایان‌گر چیست؟ این بخش حتی پیش از نام شرکت شما باید تعیین شود. تگ‌لاین وب‌سایت یا کاتالوگ شما چیست؟ قرار است چه چیزی را به مشتریان خود ارائه کنید؟

 

وقتی مشغول تعریف برند خود هستید، شما هم نقش مشتری را بازی می‌کنید و هم نقش یک معمار را. شما در این فرایند سوالاتی را مطرح می‌کنید: چه چیزی کسب و کار شما را متمایز می‌کند؟ هدف از راه‌اندازی این کسب و کار چیست؟ شما چه چیزی ارائه می‌کنید که دیگران فاقد آن هستند؟ چه چیزی شما را منحصربه‌فرد می‌کند؟

یکی از جواب‌ها ممکن است این باشد: «ساده است، من یک طراح بااستعداد هستم.» شما با استعداد هستید، اما دنیا پر است از طراحان بااستعداد؛ خود را با این جواب‌ها گول نزنید.
درست است که مردم بیش از گذشته به طراحی اهمیت می‌دهند، اما چیزی که مردم در طراحان و معماران به دنبال آن هستند فردی است که بتواند راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای مشکلات آن‌ها پیدا کند. مردم شما را براساس توانایی‌تان در رفع نیازها و مشکلات‌شان می‌سنجند و قضاوت می‌کنند نه رزومه پربارتان. بدیهی است که شما به یک روزمه قدرتمند نیاز دارید، اما این بر عهده شماست که به مشتریان این حس را القا کنید که قادرید مشکلات آن‌ها را حل کنید و راه‌حل‌های خلاقانه و سریع برای مشکلات آن‌ها ارائه کنید.

در بسیاری از موارد فرایند برندینگ با تصویر کردن یک مشتری ایده‌آل شروع می‌شود. شرکت شما به طور خاص کدامیک از نیازهای این مشتری را برطرف می‌کند؟ چه مشکلی را شرکت شما می‌تواند حل کند؟
کل‌نگر نباشید بلکه سعی کنید به جزئیات توجه کنید. این‌که فکر کنید که قادرید مشکل همه را حل کنید در واقع توانایی حل هیچ مشکلی را ندارید.
آیا شما در بازسازی مکان‌های تاریخی تجربه و تخصص دارید؟ به سوالات جواب مشخص و واضحی دهید تا توانایی‌های شرکت شما کاملا مشخص شود. اگر در این کار مشکل دارید، شرکت‌ها و کمپانی‌های مورد علاقه خود را مشخص کنید و ببینید که ویژگی‌های بارز آن‌ها چیست که توانسته‌اند در کار خود موفق شوند. سعی کنید از آن‌ها تقلید کنید.

اگر هنوز هم مشکل شما حل نشده است، سعی کنید از افراد پیرامون خود در مورد کیفیت‌ها و توانایی‌های شخصی‌تان سوال کنید. سعی کنید یک تم مرکزی برای خود مشخص کنید.
مهم است که بفهمید که هر کاری که انجام می‌دهید در ساختن برند شما تاثیرگذار است. برندتان از شما سبقت می‌گیرد. این مسئله را حتی در ساده‌ترین کارهای روزانه درک می‌کنید. مثلا وقتی می‌خواهید یک ایمیل بفرستید، ببینید که واژه‌های شما در متن ایمیل چه تاثیری بر مخاطب می‌گذارند. برند جای شما و در مورد شما سخن می‌گوید. برند شریک قدرتمندی در انتقال پیام شما به دیگران است.

استقرار یک برند زمان می‌برد. به یاد داشته باشید که حتی برندهای بزرگ، مانند اپل و کوکاکولا، از جایی شروع کردند که شما اکنون در آن قرار دارید. برندها به مرور زمان شکل می‌گیرند. گام‌های کوچک می‌تواند یک کار بزرگ را به قسمت‌های کوچک‌تر و قابل مدیریت تبدیل کند.
وظیفه شما این است که برند خود را تعریف کنید. یک مشتری ایده‌آل را تصور کنید و سعی کنید در فضای مجازی خود را به دیگران به درستی معرفی کنید. سعی کنید خود را به تمامی و سنجیده به دیگران معرفی کنید. چیزی نگویید که از پس آن برنمی‌آیید. یادتان باشد که شما یک معمار هستید و حل خلاقانه مسائل هدف اصلی شماست. این کار را سرلوحه خود قرار دهید و سعی کنید برند خود را بر این اساس توسعه دهید.

پس از این مرحله اکنون زمان آن رسیده که روی لوگوی شرکت خود کار کنید.

منبع:چیدانه


ارسال نظر

ارسال


نوسازی زیر 10 درصد، حاصل دودهه فعالیت در حوزه بازآفرینی/ مسئله بافت‎های فرسوده با یک نسخه حل نمی‎شود

نوسازی زیر 10 درصد، حاصل دودهه فعالیت در حوزه بازآفرینی/ مسئله بافت‎های فرسوده با یک نسخه حل نمی‎شود

بازآفرینی شهری حوزه های گسترده ای را در بر می گیرد و به این ترتیب طبیعی است که هر چه یک موضوعی بزرگتر می‌شود، وجوه بیشتری پیدا می‌کند. بر این اساس لازم است بدانیم که موضوع بازآفرینی شهری یک موضوع یا معادله مجهول نیست.

 نیاز واقعی کشور چند واحد مسکونی است؟‌

نیاز واقعی کشور چند واحد مسکونی است؟‌

رییس انجمن انبوه سازان مسکن گفت: در طول سال های گذشته متاسفانه نگاه دولت و به ویژه وزارت راه و شهرسازی به مقوله صنعت ساختمان، نگاه مناسبی نبوده و سبب انباشته شدن نیاز به مسکن تا ۹میلیون واحد شده است.

 ابلاغ وام ۱۰۰میلیونی ساخت مسکن

ابلاغ وام ۱۰۰میلیونی ساخت مسکن

وزیر راه و شهرسازی گفت: مصوبه شورای پول و اعتبار درباره وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن به بانک مسکن ابلاغ شد.

 رفع مشکل مسکن در گرو حل مسایل کلان اقتصادی

رفع مشکل مسکن در گرو حل مسایل کلان اقتصادی

برخی از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که حل مشکلات حوزه مسکن و از جمله تورم افسار گسیخته و افزایش چند برابری قیمت آن جز از طریق حل مسائل و مشکلات کلیت اقتصاد کشور امکان پذیر نیست.

 رکودی دیگر در کمین بازار مسکن

رکودی دیگر در کمین بازار مسکن

بازار مسکن که سال‌ها فعالان خود را در انتظار ورود به دوره رونق گذاشته بود، سرانجام در سالجاری به این انتظار پایان بخشید. اما عمر رونق بازار مسکن در این سال به بیش از دو سه ماه قد نداد و رونق با ورود دلالان به بازار به رکودی عمیق‌تر نسبت به سال‌های گذشته تبدیل شد.

 ارزان‌ترین ویلاهای شمال چقدر قیمت دارند؟

ارزان‌ترین ویلاهای شمال چقدر قیمت دارند؟

مازندران، گیلان، بوشهر، هرمزگان و خوزستان در نوروز ٩٧ ‌پرمسافرترین استان‌های ایران اعلام شدند. درواقع بیشتر ایرانی‌ها برای بلندترین تعطیلات سالانه‌شان ‌شهرهای ساحلی ایران را انتخاب کردند.

 پیش‌بینی مشاوران املاک از آینده مسکن

پیش‌بینی مشاوران املاک از آینده مسکن

در حالی که به پایان سال ۹۷ نزدیک می‌شویم مشاوران املاک سطح شهر سالی که گذشت را برای بازار مسکن بسیار بد و باورنکردنی ارزیابی می‌کنند و می‌گویند به هیچ عنوان انتظار این حجم از افزایش قیمت و رکود را در بازار نداشتند.

 اتمام پروژه مسکن مهر در ۵استان

اتمام پروژه مسکن مهر در ۵استان

​مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تا کنون در چهار استان جشن اتمام مسکن مهر شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر انجام شده و فروردین ۱۳۹۸ نیز در خراسان جنوبی این اتفاق می‌افتد.

 ارجاع لوایح دولت برای تنظیم بازار اجاره به وزارت راه

ارجاع لوایح دولت برای تنظیم بازار اجاره به وزارت راه

براساس مصوبه دولت، لوایح سه‌گانه پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی برای تنظیم بازار اجاره با هدف بررسی‌های بیش‌تر مجددا به این وزارتخانه ارجاع شد.

 بانک مرکزی، دستورافزایش وام ساخت مسکن را کی ابلاغ می‌کند؟

بانک مرکزی، دستورافزایش وام ساخت مسکن را کی ابلاغ می‌کند؟

در حالی که شورای پول و اعتبار افزایش تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت تبدیل به فروش اقساطی در بانک‌های تجاری و بانک مسکن را ۱۰ روز پیش به تصویب رساند، خبرها حاکی از این است که بانک مرکزی هنوز این مصوبه را ابلاغ نکرده است.

 هشدار درباره افزایش تورم مسکن

هشدار درباره افزایش تورم مسکن

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با بیان این که افزایش بدون برنامه وام مسکن باعث افزایش تورم می شود، گفت: ساماندهی بازار مسکن نیازمند تشکیل یک تیم اقتصادی با مدیریت وزارت راه و مشارکت وزارتخانه های تعاون، اقتصاد، بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار است.

 ۱۳میلیون هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی/ محاسبه هزینه وام مسکن برای مجردها و زوجین

۱۳میلیون هزینه وام مسکن زوج‌های تهرانی/ محاسبه هزینه وام مسکن برای مجردها و زوجین

قیمت اوراق تسهیلات مسکن در این روزها حدود ۵۴ هزار تومان است که زوج‌های تهرانی برای گرفتن وام مسکن ۱۰۰ میلیونی و وام جعاله ۲۰ میلیون تومانی، در مجموع باید ۲۴۰ برگ اوراق بخرند و حدود ۱۲ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان هزینه کنند.

 گزینه‌های مناسب خرید خانه در شهرهای جدید

گزینه‌های مناسب خرید خانه در شهرهای جدید

قیمت مسکن در شهرهای جدید نصف کلانشهرهاست. این موضوعی است که حبیب طاهرخانی، معاون وزیر راه‌وشهرسازی اعلام کرده و گفته است واحدهای مسکونی که ۳۰‌درصد پیشرفت فیزیکی دارند و ...

 مظنه خرید مسکن در مناطق لوکس جهان؟

مظنه خرید مسکن در مناطق لوکس جهان؟

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته در مناطقی که لوکس‌ترین خانه‌های جهان را دارد، جزیره موناکو در جایگاه نخست گرانی قرار دارد چنانچه با یک میلیون دلار (۱۲میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان) فقط ۱۶متر خانه می‌توان در این منطقه خریداری کرد.

مسکن مهر بی‌کیفیت ساخته نشود/لزوم توجه پیمانکاران به استحکام بنا

مسکن مهر بی‌کیفیت ساخته نشود/لزوم توجه پیمانکاران به استحکام بنا

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه مسکن مهر نباید بی‌کیفیت ساخته شود، گفت: پیمانکاران پروژه‌های مسکن مهر باید به استحکام بنا توجه ویژه‌ای داشته باشند.

جمعیت‌پذیری هشتگرد تا ۳۰۰ هزار نفر/ آغاز ساخت ۳۰ مدرسه

جمعیت‌پذیری هشتگرد تا ۳۰۰ هزار نفر/ آغاز ساخت ۳۰ مدرسه

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد گفت: در حال حاضر در این شهر جدید ۷۵ تا ۸۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده که با راه اندازی زیرساخت ها، ظرفیت جمعیت پذیری به ۳۰۰ هزار نفر می رسد.

 جزئیات ساخت ۱۰۰هزار واحد مسکونی برای خانه اولی‌ها

جزئیات ساخت ۱۰۰هزار واحد مسکونی برای خانه اولی‌ها

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن درباره جزئیات ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن گفت: واحدها صرفا به متقاضیان خانه اولی همراه با وام یارانه‌ای واگذار می‌شود.