افزایش قیمت مسکن بخاطر جو روانی بود

رییس اتحادیه ­­املاک تهران گفت: معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد افزایش پیدا کرده و قیمت از شاخص تورم عبور کرده است.

  • چهارشنبه 6 دی 1396 ساعت 18:36

اخبار => انتخاب سردبیر

  افزایش قیمت مسکن بخاطر جو روانی بود

به گزارش آگاهان املاک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مصطفی قلی­ خسروی  با اشاره به اینکه افزایش قیمت مسکن به نوعی جو روانی است که در جامعه پیچیده است گفت: روی بازار مسکن اتفاقاتی همچون افزایش قیمت دلار، سکه و زلزله تاثیر می گذارد و با توجه به اینکه در ماههای محرم و صفر مردم اقدام به خرید ملک نمی کنند بعد از اتمام این ماه ها به بازار مسکن روی می اورند و معاملات بیشتر می شود اما این به معنای افزایش جهشی نیست.

وی ادامه داد: دولت تلاش داشته تا افزایش جهشی مانند سالهای 68 ،86 و 91­ در بازار مسکن صورت نگیرد.

خسروی گفت: با زلزله ای که رخ داد مردم از ایمنی خانه ها نگران شدند و به دنبال خانه های ایمن می گردند و این امر باعث کمی افزایش در قیمت مسکن شده است .

وی ادامه داد:­ هر سال در این زمان شایعاتی چون افزایش قیمتها بعد از عید وجود دارد و قیمت جهشی تا پایان سال به صورت ناچیز از شاخص تورم عبور خواهد کرد و زیاد نیست.

خسروی با بیان اینکه نظارتی در نحوه قیمت گذاری در بخش مسکن وجود ندارد ­­تاکید کرد: بنا را بر این گذاشته ایم تا کارشناسانی را تربیت کنیم که انالیز قیمت هر منطقه را ارزیابی کنند و در اختیار مردم قرار دهند تا قیمت ها بی رویه بالا نرود­.

وی تصریح کرد: بعد از تربیت کارشناسان مسکن در دانشگاه با کمک ­قوه قضاییه­ اقدام به راه اندازی سایت برای کارشناسی مسکن می کنیم.

خسروی گفت: اگر بعد از عید بنزین گران شود قیمت مسکن نیز افزایش می یابد و امیدوارم زلزله باعث افزایش قیمت مسکن نشود.


ارسال نظر

ارسال